Blog

Látky z jedle sibiřské a ostatních jehličnanů jsou biologicky aktivní produkty získané specifickou uhlovodíkovou extrakcí ze zeleného jehličí a větviček. Tyto látky pocházejí z nedotčených ruských jehličnatých lesů a obsahují množství životně důležitých synergických složek poskytovaných přírodou, které pomáhají zdravému živému životu.

Švestka Kakadu (Terminalia ferdinandiana) je rostlina pocházející z Austrálie a je tradiční potravou z buše a léčivem používaným domorodými obyvateli po staletí.
Je to super potravina s nejvyšším přirozeným obsahem vitamínu C (kyseliny askorbové) na světě. Vitamin C je extrémně důležitý pro zdraví imunitního systému, takže je vynikajícím přírodním...

Prenolit

13.03.2022

Prenolit se získává vícestupňovým selektivním čištěním a chromatografickou separací z organického extraktu jehličnanů. Koncentrát má vysoký obsah polyprenolů, je aktivní složkou pro biologicky aktivní komplexy a funkční potraviny prémiové třídy.

Jehličnatý komplex CGNC se získává z čerstvého zeleného jehličí sibiřské jedle, borovice a smrku metodou organické extrakce.

Stále více lidí užívá potraviny a doplňky stravy ke zlepšení zdraví kloubů, šlach, kostí a kůže. Na trhu jsou různé možnosti v závislosti na potřebách každého člověka. Než začleníme užívání potravinových doplňků do našeho každodenního života, měli bychom vzít v úvahu některé problémy.

Pokud jde o doplňky stravy, máte dvě základní možnosti, přírodní nebo syntetické. Existují kritici a zastánci obou typů, takže je důležité rozhodnout, který typ je pro Vás a pro Váš životní styl lepší. Nejlepší způsob, jak to udělat, je dozvědět se více o obou druzích doplňků stravy.

Kolagen je nejhojnější bílkovinou v lidském těle. Je hlavní složkou kostí, kůže, vazů a šlach, proto je nezbytné, abyste věděli o důležitosti kolagenu v našem těle . Existují různé typy kolagenu a ty nejběžnější jsou Typ I, II a III. První typ se vyskytuje zejména v zubech, kostech, kůži a šlachách. Typ II poskytuje oporu kloubu a nachází...

Termín nutraceutikum se používá k popisu jakéhokoli produktu získaného z potravinových zdrojů, které poskytují další zdravotní výhody. Tento termín spojuje dvě slova "nutrient", což je výživná složka potravy, a "farmaceutikum", což je léčivo. V tomto příspěvku od dodavatele nutraceutických přísad na bázi vaječných skořápek pro potravinářský,...

Kolagen je protein živočišného původu; je hlavní složkou pojivové tkáně a nejhojnějším strukturálním proteinem u savců. Nachází se především v kůži, kostech a chrupavkách, ale vždy u zvířat. Najít tento protein v rostlinách je zcela nemožné. Je tedy možné najít vegetariánský kolagen?

Membrána vaječné skořápky je velmi atraktivní složkou, která zlepšuje obsah kolagenu v těle, zvyšuje tvorbu nového kolagenu a snižuje jeho odbourávání.

Membrána vaječné skořápky je podle svého přírodního složení velmi zajímavým produktem pro využití jako přírodní zdroj kolagenu, elastinu, kyseliny hyaluronové, chondroitin sulfátu a dalších klíčových biomolekul.