Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus), sušená, mletá

Hlíva ústřičná je dřevokazná houba, která své jméno dostala díky tvaru a barvě připomínající ústřici. Po žampionech a shiitake je třetí nejrozšířenější houbou na světě a zdomácněla jak v kuchyni tak i lidovém léčitelství mnoha národů.
Hlíva se výborně hodí jako podpora léčby mnoha onemocnění. Její pozitivní účinky spočívají zejména v obsahu různých látek, které podporují přirozenou imunitu organismu. Vyznačuje se vysokým obsahem vitamínů skupiny B, D, C, K, bílkovin, sterolů, mastných kyselin a stopových prvků jako například chrom, měď, železo, jód, sodík, selen a zinek. Kromě těchto zdraví prospěšných látek obsahuje hlíva ústřičná vlákninu, která podporuje očistu a účinné odstranění odpadních látek z organismu.
Naopak obsahuje velmi málo sacharidů, proto se hodí také při nízkosacharidové dietě. Její užívání a pravidelná konzumace se doporučuje i při vegetariánském a veganském způsobu stravování.

Věděli jste, že hlíva ústřičná obsahuje dvojnásobně více betaglukanů než žampiony?

Betaglukany se při trávení rozpadají na mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které následně rozkládají cholesterol.

Při jakých problémech sáhnout po hlívě ústřičné jako podpůrné léčbě?

  • při srdečně-cévních onemocněních, protože reguluje krevní tlak a upravuje hladinu cholesterolu v krvi
  • při cukrovce, protože může pomáhat regulovat optimální hladinu cukru v krvi
  • při alergiích a astmatu
  • při zánětlivých onemocnění různého charakteru, při problémech s klouby a různých kožních problémech

Složení:  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) z toho v 1 g výrobku 374 mg betaglukanů

Výrobek pochází z kontrolovaného ekologického hospodářství bez použití chemikálií.

Doporučené dávkování:  1- 3 gramy denně. Rozmíchat v horké vodě nebo přidat do neslazeného čaje. Může se přidávat do horkých pokrmů.

Obsah balení: 30 g

Skladování: na suchém místě, pod 25°C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na uzávěru výrobku. Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Upozornění: Doplněk stravy se musí uskladnit mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do tří let. Výrobek je vhodný pro těhotné a kojící ženy. Neobsahuje žádné složky živočišného původu. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na houby a výrobky z nich.

156,00 Kč