Korálovec ježatý (Hericium erinaceus)

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus), sušený, mletý.   
Certifikovaný BIO výrobek.

Korálovec ježatý je v našich končinách poměrně vzácnou houbou. Pochází z Číny, kde si našla široké využití v tradiční medicíně. Mnohým může být známa z angličtiny po jménem "lion's mane", protože svým tvarem připomíná lví hřívu.

5 hlavních oblastí využití korálovce:

  • podpůrná léčba trávicích problémů a žaludečních a duodenálních vředů, pomáhá při regeneraci výstelky břišní dutiny jakož i upravuje střevní flóru
  • působí uklidňujícím dojmem, tím pomáhá organismu bojovat se stresem, má pozitivní vliv na psychiku člověka, zlepšuje celkovou náladu. Výborně se hodí na podporu léčby Alzheimerovy, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy a jiných neurologických onemocnění. Obsahuje látku erinacin, která podporuje regeneraci nervových buněk. Jeho užívání padne na prospěch i pacientům s poruchami spánku a depresí
  • má silné antibakteriální účinky
  • podporuje funkci imunitního systému
  • využití najde i při onkologických onemocněních. Připisují mu silné protirakovinné účinky, jelikož může brzdit růst nádorů. Může se užívat i jako prevence jejich vzniku

Korálovec je výborným zdrojem polysacharidů a to zejména betaglukanů, aminokyselin, bílkovin, vitamínů skupiny B a D a minerálních látek – zinku, draslíku a železa.

Výrobek pochází z kontrolovaného ekologického hospodářství bez použití chemikálií.
BIO certifikát: Biokontroll Hungária Nonprofit Kft.

Složení: Korálovec ježovitý (Hericium erinaceus) 1 g (z toho betaglukany v 1 g výrobku 245 mg)

Obsah balení: 30 g 

Doporučené dávkování:  1 - 3 g denně, rozmíchat v horké vodě nebo přidat do neslazeného čaje. Může se přidávat také do horkých pokrmů.

Skladování: na suchém místě, pod 25°C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na uzávěru výrobku. Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Upozornění: Doplněk stravy musí být skladován mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Obsahuje složku živočišného původu – kapsli. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na houby a výrobky z nich.

273,00 Kč