Lesklokorka lesklá - REISHI (Ganoderma lucidum)

Lesklokorka lesklá - REISHI (Ganoderma lucidum), sušená, mletá. Certifikovaný BIO výrobek.

Lesklokorka lesklá, známá také jako REISHI, je houba pocházející z vlhkých, teplých oblastí Asie. Je to houba, která žije na kůře listnatých stromů. Charakteristická je velkým kloboukem, který dorůstá až velikosti 15 cm a jeho lesklým povrchem. I když se k přímé konzumaci kvůli vysokému obsahu triterpenů, které jí dodávají výraznou hořkou chuť a svou tvrdou strukturou nehodí, v tradiční medicíně našla velmi široké využití a již více než 4000 let ji považují za elixír dlouhého života.
Vyniká z hub velmi vysokým obsahem nutričních látek. Obsahuje následující minerální látky: zinek, fosfor, draslík, vápník, hořčík, mangan, železo a měď, vitamíny skupiny D a C, jakož i aminokyseliny. Vyniká obsahem kyseliny pantotenové, která má blahodárné účinky na funkci mozku, a tím pádem je výborným pomocníkem při léčbě degenerativních onemocnění jako je Alzheimerova choroba. Kromě těchto látek obsahuje také triterpeny, které mají antivirotické účinky, blahodárně působí na játra, snižují hladinu cholesterolu v krvi. Také obsahuje alkaloidy, betaglukany, kterým se připisují silné protirakovinné účinky či polysacharidy.

Lesklokorka lesklá se jako podpůrná léčba může užívat při následujících onemocněních a potížích:

  • při vysokém krevním tlaku, čistí a posiluje stěnu krevních cév, snižuje riziko vytvoření onemocnění srdce a cévní soustavy
  • díky obsahu adenosinu reguluje hladinu hormonů i pH krve
  • zlepšuje trávení, podporuje funkci střev a jejich vyprazdňování
  • je výborným pomocníkem při cukrovce, jelikož upravuje hladinu cukru v krvi, podporuje tvorbu inzulínu
  • působí protizánětlivě, pomáhá organismu při boji s onemocněními virového a bakteriálního původu
  • je antioxidantem, posiluje imunitní systém
  • podporuje metabolické procesy
  • je výbornou podpůrnou léčbou onkologických onemocnění, v tradiční východní medicíně se používá k léčbě řady onemocnění tohoto charakteru s vysokým procentem úspěšnosti
  • podporuje celkovou vitalitu, zlepšuje celkový stav organismu, snižuje únavu, má energizující účinek
Složení:  Lesklokorka lesklá - REISHI (Ganoderma lucidum) 1 g (z toho betaglukany v 1 g výrobku 218 mg).

Výrobek pochází z kontrolovaného ekologického hospodářství bez použití chemikálií.
BIO certifikát: Biokontroll Hungária Nonprofit Kft.

Obsah balení: 20 g  

Doporučené dávkování:  1 - 3 g denně, rozmíchat v horké vodě nebo přidat do neslazeného čaje. Může se přidávat také do horkých pokrmů.

Skladování: na suchém místě, pod 25°C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na uzávěru výrobku. Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Upozornění: Doplněk stravy musí být skladován mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Obsahuje složku živočišného původu – kapsli. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na houby a výrobky z nich.

336,00 Kč