Outkovka pestrá (Trametes versicolor)

Outkovka pestrá (Trametes versicolor), sušená, mletá.
Certifikovaný BIO výrobek.

Outkovka pestrá si popularitu užívá v Asii, a to zejména v čínském lidovém léčitelství, kde její využití jako podpůrné léčby mnoha onemocnění je známo již staletí. Rozšířením moderní medicíny sice začala zapadat do pozapomenutí, ale mnozí lékaři či léčitelé poslední roky opět věnují této blahodárné houbě pozornost, kterou si zaslouží.
Outkovka se vyznačuje vysokým obsahem vitamínů B1, B2, B3, B5 a D, jakož i stopových prvků jako železo, měď, selen, vápník a draslík. Obsahuje také antioxidanty, polyfenoly a flavonoidy, a to zejména kvercetin, který se ukázal být velmi účinným při boji se zánětlivými reakcemi organismu.

Pozitivní ohlasy si outkovka zasloužila i v oblasti léčby onkologických chorob. Stále častěji ji užívají pacienti s nádorovými onemocněními jako podpůrnou léčbu. Užíváním outkovky se upravila kvalita života onkologických pacientů. Tato biologická hodnota outkovky spočívá v obsahu polysacharidových složek PSK a PSP. Polysacharid PSK (krestin) a polysacharidový peptid PSP se extrahují z mycelia a v dnešní medicíně se těmto látkám připisují výrazné protirakovinné účinky. Výzkumy ukázaly, že tyto látky neútočí přímo na nádorové buňky, ale aktivují tělu vlastní reakce stimulací imunitních funkcí, proto se často označují za imunostimulanty. Outkovka pestrá je výborným pomocníkem při zmírňování vedlejších účinků chemoterapie a radioterapie.

Obecně se užívání outkovky doporučuje i jako prevence vzniku nádorových onemocnění, na podporu funkce jater, podporu imunity i zlepšení celkového stavu organismu.

Složení:  Outkovka pestrá - trametes versicolor 1 g (obsah betaglukanů v 1 g výrobku 321 mg).

Výrobek pochází z kontrolovaného ekologického hospodářství bez použití chemikálií.
BIO certifikát: Biokontroll Hungária Nonprofit Kft.

Obsah balení: 20 g  

Doporučené dávkování:  1 - 3 g denně, rozmíchat v horké vodě nebo přidat do neslazeného čaje. Může se přidávat také do horkých pokrmů.

Skladování: na suchém místě, pod 25°C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na uzávěru výrobku. Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Upozornění: Doplněk stravy musí být skladován mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Obsahuje složku živočišného původu – kapsli. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na houby a výrobky z nich.

336,00 Kč