Propolisová tinktura

Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně a hnědo-zelené barvy, kterou si včely vystýlají stěny svého úlu. Včely tuto látku sbírají z pupenů stromů nebo jiných rostlinných zdrojů, přičemž složení propolisu se mění v závislosti na stanovišti včel. Do této nasbírané masy přidávají ještě výměšky svých žláz, čímž vzniká látka zvaná propolis.

Propolis obsahuje velké množství různých bioaktivních látek, pokaždé v jiném zastoupení. Jedná se o směs včelího vosku, balzámů, éterických olejů, vitamínů skupiny B, minerálů, stopových prvků, tříslovin a flavonoidů. Propolis patří mezi nejstarší přírodní antibiotikum, jaké kdy člověk objevil. Přestože jeho léčivé účinky využíváme prokazatelně cca 2000 let, mnoho lidí neslyšelo o propolisu dosud.

Účinky propolisu:

  • působí proti bakteriím, virům, kvasinkám a plísním
  • urychluje léčbu zánětů, angíny, chřipky, infekcí močových cest
  • využívá se při léčbě kožních onemocnění jako jsou akné, bradavice, psoriázy, ekzémy
  • využití má i při problémech v dutině ústní - pokud vás trápí bolestivé afty či zuby nebo zanícené dásně, vyzkoušejte si je léčit propolisem
  • výrazně podporuje imunitní systém

Alergie na propolis: Jako u všech včelích produktů, tak na propolis mohou být citlivější alergici. Proto je důležité před prvním použitím propolisu provést zkoušku na citlivost. Testujeme na dlaňové straně zápěstí na kůži. Vetřeme tinkturu tamponem vaty a necháme uschnout. Nevznikne-li na kůži zarudnutí nebo pupínky do 24 hodin, pak můžeme propolis užívat. V opačném případě není užívání propolisu vhodné. Při vnitřním použití začínáme minimální dávkou a sledujeme reakci organismu. Pokud je všechno v pořádku, můžeme propolis užívat. Objeví-li se jakákoli nežádoucí reakce, není užívání propolisu vhodné.

Složení:
Propolis

Dávkování: 3x denně 20 kapek

Obsah balení: 30 ml

Skladování: na suchém místě, pod 25 ° C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na horní straně obalu.

Upozornění: Doplněk stravy musí být uskladněn mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výrobek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Obsahuje líh!

Přečtěte si více - Propolis
                            - Imunita a zdraví
                            - Imunita - poradna

115,00 Kč