Psyllium - vláknina, kapsle

Vláknina pro lepší trávení

Psyllium je vláknina, která se získává ze semínek rostliny jitrocel indický (lat. plantago ovata). Je využívána jako přírodní laxativum – k pročištění trávicího traktu a střevních stěn.
Ve střevech nasákne psyllium vodu a tím zlepší jejich motilitu, což vede k úpravě trávení a plynatosti. Kromě toho je psyllium považováno za přírodní probiotikum, neboť podporuje množení a růst zdraví prospěšných bakterií, které se nacházejí ve střevech člověka jako například laktobacilů nebo bifidobakterií.
Tuto vlákninu oceňují zejména pacienti trpící Crohnovou chorobou nebo syndromem dráždivého tračníku, protože příznakem těchto chorob jsou časté problémy s vyprazdňováním. Mohou ho užívat i lidé, které trápí tvrdá a nepravidelná stolice.
Psyllium doporučujeme také pro detoxikaci organismu a při hubnutí. 

Složení:
Psyllium Husk (jitrocel indický) 500 mg, želatina, voda

Dávkování: 3 kapsle 2 - 3x denně

Obsah balení: 120 kapslí

Skladování: na suchém místě, pod 25 ° C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na spodní straně obalu.

Upozornění: Doplněk stravy musí být skladován mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Doplněk stravy je třeba zapít dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Neužívejte pokud máte problémy s polykáním. Obsahuje složky živočišného původu. Neobsahuje lepek, mléčné výrobky, sóju ani GMO složky.

236,00 Kč