Psyllium - vláknina, prášková forma

Vláknina pro lepší trávení

Psyllium je vláknina, která se získává ze semínek rostliny jitrocel indický (lat. plantago ovata). Je využívána jako přírodní laxativum – k pročištění trávicího traktu a střevních stěn.
Ve střevech nasákne psyllium vodu a tím zlepší jejich motilitu, což vede k úpravě trávení a plynatosti. Kromě toho je psyllium považováno za přírodní probiotikum, neboť podporuje množení a růst zdraví prospěšných bakterií, které se nacházejí ve střevech člověka jako například laktobacilů nebo bifidobakterií.
Tuto vlákninu oceňují zejména pacienti trpící Crohnovou chorobou nebo syndromem dráždivého tračníku, protože příznakem těchto chorob jsou časté problémy s vyprazdňováním. Mohou ho užívat i lidé, které trápí tvrdá a nepravidelná stolice.
Psyllium doporučujeme také pro detoxikaci organismu a při hubnutí. K výrobě se používá vláknina VITACEL Psyllium prémiové kvality, ošetřená vodní párou.

Složení:
Psyllium (jitrocel indický) 
Kvalita: VITACEL Psyllium - Německo. Vláknina byla ošetřena vodní párou.

Dávkování: 2 čajové lžičky (2,5g) 2-krát denně

Užívání: vlákninu je třeba rozpustit ve 100 ml tekutiny - okamžitě vypít a důkladně zapít větším množstvím (250 ml) tekutiny (voda, čaj, džus apod.). Psyllium se může přidávat také do jídel. Nikdy neužívejte v suchém stavu.

Obsah balení: 150 g

Skladování: na suchém místě, pod 25 ° C, chránit před světlem. Spotřebujte do data (den/měsíc/rok) uvedeného na spodní straně obalu.

Upozornění: Doplněk stravy musí být skladován mimo dosah malých dětí. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada rozmanité stravy. Doplněk stravy je třeba zapít dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti. Neužívejte pokud máte problémy s polykáním. Může ovlivnit vstřebávání jiných přípravků, proto neužívejte spolu s léky nebo s výživovými doplňky.

229,00 Kč