Vinum Ferrum - Železité víno

Potravina. 100% přírodní, ovocný, pasterizovaný, nealkoholický nápoj. Bez přidaného cukru, barviv a konzervantů.

Slyšeli jste už o železitém víně?

Pokud ne, nenechte se oklamat názvem, nejde totiž o víno, ale o hustý ovocný nápoj vyrobený z bobulového ovoce jako například višní, borůvek, malin, ostružin. Kromě toho se vyznačuje i obsahem rakytníku řešetlákového, který lze považovat za vitamínovou bombu z přírody. Toto žluté bobulové ovoce totiž obsahuje vysoký podíl vitamínů a minerálů - zejména vitamínu C, E, K, bioflavonoidů, tříslovin, ale i Omega 3, 6, 9 nenasycených mastných kyselin.
V železitém víně byly ovocné složky zkombinovány tak, aby organismu při pravidelném užívání optimálně poskytlo všechny potřebné výživné látky.
Železité víno, jak už to i z jeho názvu vyplývá, se vyznačuje vysokým obsahem přírodního železa, proto jej srdečně doporučujeme lidem náchylným k nedostatku železa - mladým ženám, sportovcům, dětem v období intenzivního růstu, pravidelným dárcům krve či veganům a vegetariánům.
Výborně se hodí také na suplementaci vitamínů a minerálů, pokud upřednostňujete sirupy před jinými tradičními formami výživových doplňků. Pravidelným užíváním železitého vína dodáte tělu výživné látky a posílíte imunitu a celkové zdraví.

Složení:
Směs koncentrovaných ovocných šťáv - potravina.
Obsahuje: brusinky 17%, bez 16%, černý rybíz 14%, červené hrozny 12%, šípky 8%, borůvky 7%, višně 6%, rakytník 5%, maliny 5%, švestky 5%, ostružiny 5%.

Přibližný obsah železa v jedné čajové lžičce 1,4 mg
Přibližný obsah železa v jedné polévkové lžíci 3,9 mg
Hodnoty železa jsou průměrné, mohou se lišit o +/-10%

Dávkování:

  • děti do 14 let 1-3 čajové lžičky denně
  • děti nad 14 let a dospělí 1-3 polévkové lžíce (cca 18-22 ml) denně

Obsah balení: 300 ml

Užívejte zejména v případě nedostatku železa v organismu a na podporu imunity.
Konzumujte před jídlem. Rozředěním v perlivé vodě získáte vynikající osvěžující nápoj.348,00 Kč